RADY PRAWNE

Artykuły i porady prawne

Wyższe stawki za delegacje

23.10.2012
Wyższe stawki za delegacjeNowe stawki za delegacje wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2013 roku. Ile będzie wynosić dzienna dieta służbowa na terenie kraju? Jakie będą limity za nocleg? Co z opłatami za parkingi i autostrady? Dzienna (...)

Zasiłek wychowawczy: komu przysługuje?

15.10.2012
Zasiłek wychowawczy: komu przysługuje?Zasiłek wychowawczy to forma pomocy pieniężnej dla rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Kluczowe dla ustalenia prawa do tego zasiłku jest kilka czynników, m.in. dochód miesięczny (...)

Abonament RTV 2013: kto nie musi płacić?

28.09.2012
Abonament RTV 2013: kto nie musi płacić?Opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Rejestracji odbiorników (...)

Aplikacja radcowska: egzamin na aplikację

18.09.2012
Aplikacja radcowska: egzamin na aplikacjęRadcy Prawni zajmują się pomocą prawną świadczoną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym. Radcy udzielają porad prawnych, sporządzają opinie, opracowują projekty, (...)

KRS online

10.09.2012
KRS onlineZ Krajowego Rejestru Sądowego pobrano już ponad milion odpisów przez internet. KRS online cieszy się sporą popularnością wśród internautów, głównie dzięki możliwości pobrania odpisu przez (...)

Jak odzyskać pieniądze z Amber Gold?

30.08.2012
Jak odzyskać pieniądze z Amber Gold?Poniżej przedstawiamy 6 możliwych sytuacji, wpływających bezpośrednio na szanse odzyskania pieniędzy przez klientów spółki Amber Gold. 1) Zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. (...)

Pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold

17.08.2012
Pozew zbiorowy przeciwko Amber GoldW związku z nikłą szansą wypłaty środków dla klientów spółki Amber Gold, klienci przygotowują się na pozwy zbiorowe. Już wiadomo, iż sprawą pozwu zajmie się Kancelaria Prawna Chałas i (...)

Reklamacja last minute

30.07.2012
Reklamacja last minuteCzy ofertę last minute można reklamować? Tak, do reklamacji oferty last minute mamy prawo nawet wtedy, gdy biuro podróży zastrzeże w umowie, że jej nie przyjmuje. Zapis mówiący coś takiego (...)

Jak sprawdzić biuro podróży?

17.07.2012
Jak sprawdzić biuro podróży?Od początku lipca 2012 r. upadłość ogłosiły już trzy biura podróży. Setki turystów przebywających za granicą musiało skrócić swój pobyt, inni wcale nie zdążyli wyjechać, chociaż zapłacili (...)

Zasiłek chorobowy może pozbawić Cię „trzynastki”

12.07.2012
Zasiłek chorobowy może pozbawić Cię „trzynastki”Wszystkim pracownikom strefy budżetowej zatrudnionym w ramach stosunku pracy (a więc wyklucza to osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło, czy zlecenia) po przepracowaniu u danego pracodawcy całego (...)
poprzednia następna