RADY PRAWNE

Podatek od osób fizycznych na 2013 rok

07.01.2013
Podatek od osób fizycznych na 2013 rok

W wyniku podpisania przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego nowelizacji o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w dniu 11 listopada 2012 r. podatnicy muszą liczyć się z pewnymi zmianami, które zaczęły obowiązywać od stycznia 2013 roku. Przede wszystkim znika ulga internetowa w znanej dotychczas formie, zmianie ulegają koszty uzyskania przychodu, ale przede wszystkim zmieniona zostaje regulacja dotycząca ulgi na wychowanie dziecka.

Ulga internetowa 2013

W wyniku nowelizacji podatnik, który w zeznaniu podatkowym składanym za 2012 r. po raz pierwszy skorzystał z ulgi internetowej może skorzystać z tego odliczenia jeszcze tylko raz, wyłącznie za rok 2013.

Nowelizacja znacznie ogranicza możliwość skorzystania z ulgi, teraz odliczenie wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet, będzie przysługiwać wyłącznie w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych w kwocie 760 zł.

Koszty uzyskania przychodu 2013

Od dnia 1 stycznia zgodnie z treścią nowelizacji 50%

Komentarze do artykułu

 • dario 2011-06-30 09:49:14 Spam

  Jakoś nie dziwi mnie tak postawa Wrocławskiego Urzędu, urzędu który bodajże przez dwa lata nie był w stanie przygotować planu zagospodarowania przestrzennego dla basenu na Oporowie co spowodowało, że Redeco się wycofało i zamiast ogromnego kompleksu basenowego mamy tam dalej ruinę. Wrocław przyjazny mieszkańcom jest tylko w kampanii wyborczej, rzeczywistość jest całkiem inna.

 • pawel 2011-06-30 10:07:16 Spam

  Kolego nie potrzebnie zgłaszałeś, czasem nie warto być nadgorliwym. Mam nadzieję, że uda się to odkręcić i jestem bardzo ciekawy jak skomentuję o ile skomentuję tą sprawę Rzecznik Urzędu.

 • wkul99 2011-06-30 10:41:28 Spam

  Nie no masakra jakaś. Ja również wyburzałem ścianę działową, ale tak się złożyło że kilka dni wcześniej był u mnie Inspektor Budowlany w sprawie legalizacji zabudowy loggii, i pytam go czy musze to zgłaszać, na co on wyraźnie powiedział, że jeśli to jest ściana działowa to nie muszę. Ew. według niego powianiem zgłosić w Spółdzielni Mieszkaniowej. Dziwi mnie tym bardziej podejście Wydziału Architektury we Wrocławiu.

-->

Komentarze do artykułu

  Dodaj komentarz: